Kulturoteka Bibice zaprasza dorosłych i dzieci na familijne warsztaty tworzenia stroików bożonarodzeniowych „Stroik na wigilijny stół”, które odbędą się w piątek 20 grudnia w godz. 18:00-20:00. Spotkanie poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.
Podczas warsztatów uczestnicy przygotują eko-stroik bożonarodzeniowy w formie kompozycji florystycznej umieszczonej na plastrze drewna lub kawałku kory. Różnej wielkości i utrzymane w różnej stylistyce stroiki będą stanowić doskonały element dekoracyjny każdego domu w okresie świąteczno-noworocznym.
Do wykonania naszych prac wykorzystamy naturalne materiały m.in. gałązki jedliny i jałowca, szyszki, orzechy, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, plastry suszonych pomarańczy i jabłek, mech oraz ozdobne dodatki postaci woskowych świec, szklanych bombek i kolorowej wstążki.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 519 756 780 (w godzinach otwarcia Kulturoteki). Ilość miejsc ograniczona.