Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie eko-ogrodnicze „Less Waste w letnim ogrodzie”, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i poradami na temat funkcjonowania przydomowego ogródka w zgodzie z naturą. Dyskusję poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.
Podczas części praktycznej zajęć wspólnie wykonamy woskowijki, czyli przyjazne dla środowiska opakowania do przechowywania żywności wielokrotnego użytku. Do ich przygotowania wykorzystamy ściereczki z płótna bawełnianego w letnie wzory, które pokryjemy woskiem pszczelim lub sojowym. Istnieje możliwość stworzenia własnych eko-owijek z przyniesionych z domu niepotrzebnych kawałków cienkich naturalnych tkanin (np. bawełna, muślin, len).
Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 26 czerwca w godz. 17:00-20:00. Koszt udziału wynosi 25 zł od osoby.
Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.