"Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu"...
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Kwiaty towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Te doskonale wytwory przyrody zawsze wzbudzały w człowieku najwyższe doznania estetyczne, a fascynacja ich pięknem zostawiła na trwałe ślad w naszej kulturze.

Mając na uwadze te wartości, PODGÓRSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZTUK WSZELKICH im. KAROLA WOJTYŁY w KRAKOWIE podjeło trud zorganizowania wystawy ukazującej piękno kwiatów i wielość tematów w których się przejawiają.
Jest to również promocja Biblioteki inaugurująca Tydzień Bibliotek 2013" z  okazji majowych "Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy" i przedstawienia bogatej oferty materiałów zgromadzonych na ten temat. Jeśli choć w niewielkim stopniu wystawa ta poruszy serca młodych ludzi, wzbogaci ich wiedzę oraz skłoni do szukania płynących stąd wartości, to jej cel zostanie osiągnięty.

Nasza wystawa zrodziła się z niedosytu podziwiania rzeczy pięknych, do których z pewnością można zaliczyć kwiaty - najdoskonalsze cuda natury.

Ale czy wszyscy dostrzegamy ich piękno, czy potrafimy przystanąć i wsłuchać się w ich zaczarowany szept?

Kwiatom od wieków przypisywano magiczną moc. W sztuce ludowej miała ona (i czasem ma nadal) postać głębokiej wiary w skuteczność ziół (np. lubczyków sprowadzających miłość ) czy innych pomagających w potrzebie.

Wystawę można zwiedzać od 2 maja do 15 czerwca 2013 r. w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A w godzinach pracy instytucji.

KG