Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza wszystkich na wystawę fotografii studentów UJ "Moje Maroko". Składa się na nią 26 zdjęć, wykonanych przez studentów podczas wypraw naukowych do Maroka w latach 2011 i 2012. Wystawa będzie prezentowana w bibliotece do 12 października 2012.

Wyprawy będące tematem wystawy odbyły się w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie CTA-Closer To Asia pt. "Islam od Zachodu do Wschodu". W czasie wypraw studenci przemierzyli Maroko wzdłuż i wszerz - na trasie wędrówki były między innymi takie miejsca, jak: Fez, Volubilis, Chefchaouen, Tanger, Ceuta (Hiszpania), Asillah, Rabat, Casablanca, Marakesz, Essaouira;  spędzili noc na pustyni oraz dzień na górskiej wyprawie; targowali się na sukach i zwiedzali muzea; każdy był przewodnikiem w jednym wybranym miejscu; czasem od świtu do późnego wieczora wszyscy z pasją wędrowali, poznawali, dziwili się. Niektóre wrażenia udało się utrwalić w formie zdjęć.
Stowarzyszenie CTA tworzą osoby zafascynowane różnorodnością kulturową świata, pasjonujące się kulturą Bliskiego i Dalekiego Wschodu, nauką, pracą z młodzieżą. Więcej informacji o Stowarzyszeniu można znaleźć na stronie:
kliknij