Wystawa "Moje Maroko" w Zielonkach

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza wszystkich na wystawę fotografii studentów UJ "Moje Maroko". Składa się na nią 26 zdjęć, wykonanych przez studentów podczas wypraw naukowych do Maroka w latach 2011 i 2012. Wystawa będzie prezentowana w bibliotece do 12 października 2012.

Czytaj więcej: Wystawa "Moje Maroko" w Zielonkach

"Jak pies z kotem" w zieloneckiej bibliotece

Wideo-relacja z wernisażu Andrzeja Dąbka

1 WRZEŚNIA 1939 r

1 WRZEŚNIA 1939r - Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W tym roku mijają 73 lata od wybuchu II Wojny Światowej - jednej z najtragiczniejszych w dziejach ludzkości. Wojny, która pochłonęła ogromną liczbę istnień ludzkich, spowodowała niewyobrażalne zniszczenia i zmieniła na długi czas oblicze świata.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Zielonkach przygotowała wystawę książek dotyczących tamtych wydarzeń.
Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzania biblioteki!!!

Czytaj więcej: 1 WRZEŚNIA 1939 r

,,Wystawa pisanek 2013”

Biblioteka w Zielonkach kolejny raz przygotowała dla wszystkich odwiedzających miłą niespodziankę. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy zorganizowaliśmy wystawę pisanek.

Czytaj więcej: ,,Wystawa pisanek 2013”

Zapraszamy na wystawę: "Sztuka kwieciem malowana".

"Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu"...
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Kwiaty towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Te doskonale wytwory przyrody zawsze wzbudzały w człowieku najwyższe doznania estetyczne, a fascynacja ich pięknem zostawiła na trwałe ślad w naszej kulturze.

Czytaj więcej: Zapraszamy na wystawę: "Sztuka kwieciem malowana".

„Dzieci oczyma Mam” – wystawa fotograficzna.

10 października, w zieloneckiej książnicy, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii zat.  „Dzieci oczyma Mam”. Na wystawie będzie można zobaczyć wyjątkowe prace uczestniczek Warsztatów Fotograficznych dla Mam, działających od kwietnia tego roku przy Bibliotece Publicznej w Zielonkach, pod czujnym okiem profesjonalnych fotografów dziecięcych Joanny Kucharskiej i Anny Musiał.

Czytaj więcej: „Dzieci oczyma Mam” – wystawa fotograficzna.

Wernisaż wystawy fotografii "Uroki zimy"

Klub fotograficzny "Focus" działający przy bibliotece w Zielonkach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej "Uroki zimy", który odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18.00. Wystawę można zwiedzać do końca maja 2012 w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Klub fotograficzny prowadzony przez pasjonata fotografii Ryszarda Cabałę działa w Zielonkach już blisko pół roku. Będzie to pierwsza oficjalna prezentacja dokonań fotograficznych członków koła. Zapraszamy do sentymentalnej podróży fotograficznej przez zimowy świat. Zdjęcia można także obejrzeć na stronie www.rcabala.jalbum.net. oraz nabyć. Szczegóły na plakacie w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy fotografii "Uroki zimy"

"Malarstwo jest milczącą poezją..."

„Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem.”

Simonides

     Przy ostatnich akordach letniego słońca, w sobotnie, wrześniowe popołudnie w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odbył się wernisaż inaugurujący autorską wystawę p. Andrzeja Dąbka zat. „Biblia kolorem czytana”.

Czytaj więcej: "Malarstwo jest milczącą poezją..."