Jesiennie…

Już tylko dziesięć dni zostało do Wszystkich Świętych, zatem pora najwyższa rozpocząć prace przygotowawcze do stworzenia wianków na groby naszych najbliższych. Mimo niesprzyjającej pogody udało się zabezpieczyć wystarczającą ilość liści klonu, które posłużyły do uformowania różyczek. Zapału nie brakowało, robota wręcz paliła się w rękach. Wprawdzie było trochę narzekania, że kolor liści słabo wybarwiony, że brzydkie, zielone, mało kolorowe, ale po godzinie na stole leżały stosy zwiniętych, okręconych sznurkiem liścianych kwiatów.

Czytaj więcej: Jesiennie…

Misja spełniona…

Przez ostatnie dwa tygodnie wszystkie Panie uczestniczące w Bibliotecznych Warsztatach Plastycznych miały tylko jeden cel – zdążyć przygotować trzydzieści zakładek do książek, które miały być fantami na loterii organizowanej przez naszą bibliotekę z okazji obchodów 15 Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Czytaj więcej: Misja spełniona…

U nas już święta…

 Ostatnie, przedświąteczne spotkanie członkiń Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych niemal w całości zdominowały wielkanocne stroiki. Tak jak zaplanowałyśmy, w tym roku powstały ozdoby na bazie wysuszonych liści kokosa.Za pomocą kleju na gorąco przyklejałyśmy do nich piękne świece w kształcie jajek w wiosennych kolorach. Dominowały pomarańczowe, żółte oraz białe.

Czytaj więcej: U nas już święta…

Z wiankiem w tle

Ten wieczór nie mógł wyglądać  inaczej. Skoro za tydzień Wigilia, trzeba pomyśleć o ozdobie na stół lub drzwi. Postanowiłyśmy wykonać wianki świąteczne. Podstawą były słomiane wianki, rafia w trzech odcieniach, orzechy, gałązki mahonii pospolitej oraz drut i klej na gorąco.

Czytaj więcej: Z wiankiem w tle

Wiatr w żagle

Po ciężkim styczniu, kiedy wszystko szło z oporem, brakowało nowych pomysłów i natchnienia do pracy, nastał wreszcie luty, a wraz z nim powiew świeżego (jeśli w Zielonkach jest to w ogóle możliwe) powietrza. Pojawiły się nowe pomysły do realizacji w tym roku, choć na razie niech to pozostanie naszą tajemnicą.

Czytaj więcej: Wiatr w żagle

Zaczęło się bombkowe szaleństwo

 

Z trudem, bo z trudem, ale jednak udało się wczoraj zacząć nasze tegoroczne zabawy z bombkami. Staramy się, żeby co roku nauczyć się innej techniki, tak by ozdoby, które zawisną na naszych choinkach były inne niż dotychczas, niepowtarzalne i oczywiście ładne. W tym roku Berni zaproponowała dekorowanie gipiurą.

Czytaj więcej: Zaczęło się bombkowe szaleństwo

Finisz!

Nareszcie skończone. Po spędzeniu długich godzin na mozolnych pracach, które wymagały zarówno dokładności jak i artystycznego zmysłu, udało się wczoraj skończyć większość rozpoczętych przed trzema tygodniami zakładek i bransoletek.

Czytaj więcej: Finisz!

Ukochany nasz - dcoupage

Na naszym stole pojawiły się wczoraj drewniane zakładki, wieszak i szklane kieliszki na małe świeczki tealight, a to  znak, że zaczynamy pracę z decoupage’m. Po zabezpieczeniu stołu przed zabrudzeniem podkładami, farbami i klejem, przyniesieniu dwóch pękatych kartonów z serwetkami, rozpoczęłyśmy mozolne wycinanie i wyrywanie elementów z pojedynczych warstw serwetek. Dla naszej nowej koleżanki Gosi wyrywanie motywów okazało się jeszcze trudne, ale i tak poradziła sobie doskonale i wkrótce na patyczku zawisły pierwsze udekorowane jej rękoma zakładki.

Czytaj więcej: Ukochany nasz - dcoupage

Powakacyjne powroty

Z ogromną radością rozpoczęłyśmy w czwartek kolejny już sezon Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych. Po powrocie z wakacji, pełne werwy i zapału przystąpiłyśmy od razu do pracy. Tegoroczne lato było wyjątkowo upalne, pozostawiając swój ślad zarówno w kolorystyce skóry jak i we wspaniałym samopoczuciu pań. Dogrzane słońcem, tryskające humorem mogłyśmy ze zdwojoną energią rozpocząć tworzenie naszych ukochanych bransoletek z jadeitów.  

Czytaj więcej: Powakacyjne powroty

Dla kobiet dużych, dla kobiet małych

Wprawdzie Dzień Matki już za nami, ale wkrótce świętować będziemy do Dzień Dziecka. A to dla małych i dużych kobietek świetna okazja, by sprezentować sobie lub bliskiej osobie jakiś mały drobiazg. Wszak mamy wiosnę, może pogoda pozwoli nam (wreszcie) na zdjęcie płaszczy i kurtek, a wówczas będziemy błyszczeć naszyjnikami, broszkami i bransoletkami.

Czytaj więcej: Dla kobiet dużych, dla kobiet małych