Kolejny już raz nasza książnica przyłączyła się do kwietniowej akcji promującej książkę. Biblioteka w Zielonkach przygotowała dla swoich czytelników tradycyjną loterię, na której zgromadzono między innymi wiosenne sadzonki kwiatów (w tym roku były to prymulki), kubki termiczne, zestawy długopisów, skakanki, odblaski dla dzieci, przygotowane specjalnie na tę okazję przez panie z Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych cudne zakładki wykonane techniką decoupage, a także książki i nagrody pocieszenia – słodkie lizaki.

Każdy, kto odwiedził w dniach 24-25 kwietnia naszą placówkę i wypożyczył przynajmniej jedną książkę mógł sprawdzić swoje szczęście w loterii fantowej. Dziwnym trafem najmłodsi czytelnicy zazwyczaj wyciągali losy z napisem lizak, co wcale ich zbytnio nie martwiło. Nasze lizaki są naprawdę pyszne, o czym najlepiej mogą zaświadczyć często w naszej bibliotece goszczące przedszkolaki.

Było nam niezwykle przyjemnie przywitać w murach zieloneckiej biblioteki radną Gminy Zielonki Anną Sieńko, która chwaląc nasz ciekawy i ciągle powiększany, również o dary czytelników, księgozbiór, obiecała ofiarować dla bibliotecznych zbiorów swoją, zakupioną ostatnio książkę.

Książnica w Zielonkach „pękała w tym dniu w szwach”. Czytelnicy byli zachwyceni zarówno loterią, jak i przygotowanym w holu kiermaszem książek, na którym można było za symboliczną złotówkę zakupić bardzo ciekawe pozycje literackie. Wierzymy gorąco, że czytelnictwo w naszej gminie będzie rozwijać się równie prężnie jak dotychczas, a my ze swej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby półki w naszej bibliotece wypełniły najnowsze i najciekawsze książki.

Serdecznie zapraszamy po lekturę, także na co dzień!

JR