Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie debiutowała na 15.Targach Książki w Krakowie w charakterze wystawcy. Oto najnowszy  - trzynasty tom rocznika „Małopolska” w zmienionej szacie graficznej.

„Małopolska. Regiony – regionalizmy – małe ojczyzny” t. XIII, to nowa okładka, odświeżony układ wewnętrzny i elementy typograficzne, a także kolorowe ryciny oraz lepszej jakości papier. Mamy nadzieje ze te zmiany przyczynią się do powiększenia grona naszych stałych czytelników.

Pomimo zmiany formy, treść pozostaje ta sama. Nadal naszą uwagę poświęcać będziemy popularyzacji małopolskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego, osiągnięciom twórców i badaczy regionu, życiu mniejszości narodowych i etnicznych, społeczności lokalnych.

W trakcie 15. Targów Książki w Krakowie odbył się również panel dyskusyjny na temat roli książki w polityce gospodarczej i kulturalnej Krakowa i Małopolski. Do rozmowy zaproszeni zostali: Stanisław Dziedzic - Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM Krakowa, Władysław Kosiniak-Kamysz - Radny Miasta Krakowa oraz Jerzy Woźniakiewicz - Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Panel poprowadził Grzegorz Nieć z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UP.

Panowie zgodnie przyznali iż dołożą wszelkich starań, aby Kraków i Małopolska zawsze były ważnym miejscem na wydawniczej mapie Polski, a książka i literatura stanowiły nieodzowny element rozwoju Regionu.

Źródło: http://www.rajska.info/aktualnoci-zobaktualn-162/1-relacje/849-qmaopolskaq-na-15-targach-ksiki-w-krakowie.html