XVI Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w Gminie Zielonki

W dniu 24 kwietnia w bibliotekach na terenie gminy Zielonki, będziemy obchodzić XVI już Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa oraz zachęcenie mieszkańców do odwiedzania księgarń i bibliotek.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filią w Przybysławicach dla swoich czytelników przygotowały loterię fantową. Każda osoba, która w tym dniu wypożyczy książkę ma szansę wylosować wspaniałe nagrody, czyli piękne kwiaty, książki, słodycze oraz wiele innych wspaniałych niespodzianek.

W bibliotece w Węgrzcach o godz. 10:00 odbędzie się z kolei spotkanie zatytułowane Róża w poezji źródłem emocjonalnej i intelektualnej satysfakcji.

Życzenia wielkanocne

Casting dla dzieci

Orszak Trzech Króli w Gminie Zielonki

Życzenia świąteczno-noworoczne

Badanie dotyczące dziedzictwa kulturowego online

Szanowni Państwo,

zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, które ma na celu pozyskanie informacji na temat doświadczeń związanych z oglądaniem i wykorzystywaniem zasobów dostępnych w internecie (zdjęć, książek, zabytków). Ankieta znajduje się pod adresem:
http://badaniasocjologa.pl/index.php/649912/lang-pl
Badanie stanowi element szerszego projektu badawczego prowadzonego przez Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zatytułowanego Cyfrowe praktyki i strategie upowszechniania i odbioru dziedzictwa kulturowego w Polsce (http://cyfrowe-dziedzictwo-kulturowe.mik.krakow.pl/). Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Będziemy Państwu bardzo wdzięczni za poświęcony czas. Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 10 minut.

 

Z wyrazami szacunku,
Zespół badawczy MIK i UP

Nowości książkowe zakupione z dotacji Biblioteki Narodowej


W tym roku Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała  w ramach realizowanego przez Bibliotekę Narodową Programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” dofinansowanie w kwocie 16 650 zł. Zgodnie z Regulaminem Programu, pozyskana przez naszą książnicę dotacja została przeznaczona na zakup nowości wydawniczych do Biblioteki w Zielonkach oraz filii w Węgrzcach i Przybysławicach. Za otrzymane środki zakupiono łącznie 814 egzemplarzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz 83 audiobooki. Wszystkie zakupione woluminy, w tym także te w wersji „audio” są już opracowane i udostępnione dla użytkowników. Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek.

Podziękowanie za wspólne czytanie "Quo vadis"

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Przybysławicach i Węgrzcach co roku włącza się w "Narodowe Czytanie". W tym roku oprócz dyplomu z podziękowaniami otrzymaliśmy od Pana Prezydenta pięknie wydany egzemplarz "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej: Podziękowanie za wspólne czytanie "Quo vadis"

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

W roku 2016 Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała 16 650 zł dofinansowania w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Zgodnie z Regulaminem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, pozyskana dotacja przeznaczona zostanie na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki oraz filii w Węgrzcach i Przybysławicach. Za otrzymane środki zostaną zakupione książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz audiobooki.

 


Plener fotograficzny 23.10.2016 r.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne sesja fotograficzna zostanie przeniesiona.

Zapraszamy 23 października 2016 r. (niedziela) o godz. 9.00.