In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Konkursy

Czytaj więcej...

      Lato powoli żegna się z nami, nadszedł więc czas na ogłoszenie  wyników wakacyjnego konkursu trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia. 

Czytaj więcej...

"Pamiętajcie o ogrodach......"

            Tymi słowami Jonasza Kofty, Sołectwo Zielonki pragnie przypomnieć wszystkim mieszkańcom Zielonek o ogłoszonym wiosną tego roku konkursie  „Najpiękniejszy ogród przydomowy  - Zielonki 2013”.

Czytaj więcej...

      Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Wierzymy, że Ty również uwielbiasz stworzonych przez poetę bohaterów oraz ulegasz czarowi pełnego magii i humoru świata, który powołał do życia w swoich wierszach.

Czytaj więcej...

W czasie tegorocznych wakacji nasza biblioteka
po raz drugi ogłasza konkurs na

"Najaktywniejszego czytelnika wakacji 2013”.


Jak wszyscy wiemy czas wakacji to okres aktywnego spędzania wolnego czasu, ale wielu z nas spędza go z książkami.  Celem konkursu jest aktywizacja czytelnicza na terenie Gminy Zielonki. Czytelnikom zaoferujemy do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody książkowe.

Więcej szczegółów w regulaminie.

 

Czytaj więcej...

     Ze świątecznych stołów dawno zniknęły drożdżowe baby, czekoladowe zające i białe baranki. Pozostały tylko wspomnienia ze świątecznego spotkania przy uroczystym, wspólnym, wielkanocnym śniadaniu pełnym kolorowych pisanek, żywej zieleni bukszpanu i  żółci żonkili.

Czytaj więcej...

Przywróćmy staropolską tradycję robienia pisanek.

Pisanki, pisanki jajka malowane.
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.
Krystyna Parnowska –Różecka

Wielkanoc to niewątpliwa okazja do powrotu starej pięknej i barwnej obyczajowości polskiej związanej z tym najważniejszym i najstarszym świętem chrześcijaństwa. Z tej okazji Sołectwo Zielonki

ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą pisankę - Wielkanoc 2013”

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Sołectwa bez względu na wiek, a pisanki mogą być wykonane dowolną techniką, przy użyciu wszelkich dostępnych materiałów, na jajkach ptasich oraz wydmuszkach,  styropianowych, drewnianych, czy papierowych. Nie ma ograniczeń co do wielkości pisanki i jej formy (płaska, wielowymiarowa). Szczegóły zawiera Regulamin konkursu.

Czytaj więcej...

Sołectwo Zielonki ogłasza II edycję konkursu na „Najpiękniejszy ogród przydomowy - Zielonki 2013”. W tym roku w nieco odmiennej formule i w dłuższym czasie, bo aż do 20 października mieszkańcy będą mogli zaprezentować swoje ogrody w wiosennej zieleni, pełni letniego rozkwitu i jesiennych barwach babiego lata.

Czytaj więcej...

Mój ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej.

1 lutego mija rok od śmierci Wisławy Szymborskiej. I choć Poetki nie ma już nami, nadal i na nowo czytamy Jej wiersze. Wydawnictwo a5 przygotowało właśnie specjalną edycję Wierszy wybranych Wisławy Szymborskiej, wzbogaconą o płytę CD z  unikalnym, nigdy wcześniej niepublikowanym nagraniem wieczoru autorskiego, który odbył się w dniu 9 czerwca 2003 w krakowskim Muzeum Manggha z okazji wydania tomów Wiersze wybrane i Rymowanki. Tego wieczoru Poetka czytała nie tylko swoje „poważne” wiersze, ale również utwory żartobliwe.

Czytaj więcej...

Są, wreszcie są!!!
     Zapewne wszyscy uczestnicy nie mogli się doczekać kiedy zostaną wyłonieni laureaci Konkursu „Moje Zielonki w obiektywie”. Komisja, w składzie p. Karolina Mostek – fotograf-artysta, p. Ryszard Cabała – fotograf, moderator Klubu Fotograficznego Fokus oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Zielonkach p.Mariusz Zieliński pod przewodnictwem sołtysa sołectwa Zielonki p. Władysława Orzechowskiego wyłoniła 3 zwycięzców oraz przyznała 3 wyróżnienia. Zgodnie z regulaminem, o wygranej decydowało połączenie walorów artystycznych z bardzo dobrym warsztatem technicznym wykonanych zdjęć. Natomiast, jako kryterium doboru zdjęć do kalendarza przyjęto hasło przewodnie konkursu czyli ukazanie piękna Zielonek poprzez fotografie.

fot. M. Chrzan - nadesłane do konkursu

Czytaj więcej...