Ogłoszenie wyników konkursu „ Najpiękniejsza pisanka-Wielkanoc 2013”

     Ze świątecznych stołów dawno zniknęły drożdżowe baby, czekoladowe zające i białe baranki. Pozostały tylko wspomnienia ze świątecznego spotkania przy uroczystym, wspólnym, wielkanocnym śniadaniu pełnym kolorowych pisanek, żywej zieleni bukszpanu i  żółci żonkili.

Czytaj więcej: Ogłoszenie wyników konkursu „ Najpiękniejsza pisanka-Wielkanoc 2013”

„Ogród przydomowy w paru odsłonach”

Sołectwo Zielonki ogłasza II edycję konkursu na „Najpiękniejszy ogród przydomowy - Zielonki 2013”. W tym roku w nieco odmiennej formule i w dłuższym czasie, bo aż do 20 października mieszkańcy będą mogli zaprezentować swoje ogrody w wiosennej zieleni, pełni letniego rozkwitu i jesiennych barwach babiego lata.

Czytaj więcej: „Ogród przydomowy w paru odsłonach”

Konkurs dla młodych reporterów

Fundacja Herodot ogłosiła drugą edycję Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych reporterów. Zgłoszenia projektów reporterskich należy przesyłać do 30 listopada 2012 roku.

Czytaj więcej: Konkurs dla młodych reporterów

Wybierz książkę historyczną roku

20 książek zakwalifikowało jury do trzeciego etapu konkursu Książka Historyczna Roku o nagrodę im. Oskara Haleckiego. Od poniedziałku czytelnicy mogą oddawać swoje głosy na wybrane tytuły w internecie. Głosowanie czytelników potrwa do 31 października.

Powołane przez organizatorów jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Franaszka, wybrało 20 książek, spośród których wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: "Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku" oraz "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku".

Czytaj więcej: Wybierz książkę historyczną roku

Historyczne wędrówki z biblioteką

Historyczne wędrówki z biblioteką – nowy konkurs dla bibliotek!!!

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej organizują ogólnopolski konkurs na działania popularyzujące książkę i wiedzę historyczną w bibliotekach. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy historycznej, promocja działań bibliotek na rzecz ocalenia od zapomnienia regionalnej i lokalnej historii oraz pamięci o wybitnych jej postaciach.

Konkurs jest jedną z inicjatyw, realizowaną w ramach II Salonu Bibliotek, organizowanego podczas XXI Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 29 listopada - 2 grudnia 2012 roku w Warszawie, na Zamku Królewskim.

Dla laureatów cenne nagrody książkowe!!!

Regulamin konkursu

http://www.sbp.pl/konkurs/informacje?konkurs_id=6126

Konkurs na esej na podstawie edycji specjalnej Wierszy wybranych Wisławy Szymborskiej

Mój ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej.

1 lutego mija rok od śmierci Wisławy Szymborskiej. I choć Poetki nie ma już nami, nadal i na nowo czytamy Jej wiersze. Wydawnictwo a5 przygotowało właśnie specjalną edycję Wierszy wybranych Wisławy Szymborskiej, wzbogaconą o płytę CD z  unikalnym, nigdy wcześniej niepublikowanym nagraniem wieczoru autorskiego, który odbył się w dniu 9 czerwca 2003 w krakowskim Muzeum Manggha z okazji wydania tomów Wiersze wybrane i Rymowanki. Tego wieczoru Poetka czytała nie tylko swoje „poważne” wiersze, ale również utwory żartobliwe.

Czytaj więcej: Konkurs na esej na podstawie edycji specjalnej Wierszy wybranych Wisławy Szymborskiej

KONKURS: „ Na najpiękniejszą pisankę - Wielkanoc 2013”

Przywróćmy staropolską tradycję robienia pisanek.

Pisanki, pisanki jajka malowane.
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.
Krystyna Parnowska –Różecka

Wielkanoc to niewątpliwa okazja do powrotu starej pięknej i barwnej obyczajowości polskiej związanej z tym najważniejszym i najstarszym świętem chrześcijaństwa. Z tej okazji Sołectwo Zielonki

ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą pisankę - Wielkanoc 2013”

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Sołectwa bez względu na wiek, a pisanki mogą być wykonane dowolną techniką, przy użyciu wszelkich dostępnych materiałów, na jajkach ptasich oraz wydmuszkach,  styropianowych, drewnianych, czy papierowych. Nie ma ograniczeń co do wielkości pisanki i jej formy (płaska, wielowymiarowa). Szczegóły zawiera Regulamin konkursu.

Czytaj więcej: KONKURS: „ Na najpiękniejszą pisankę - Wielkanoc 2013”