W dniu 13 grudnia w świątecznym nastroju przy choince i blasku świec w bibliotece tradycyjnie  spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja dotyczyła  książki  pt. „Dom ciszy” katalońskiej pisarki i dziennikarki Blanci Busquets.

Jest to niezwykła historia skrzypiec – zagubionego Stainera, który przywiódł na muzyczną ścieżkę trzy różne kobiety, trzy odmienne charaktery, niepodobne, choć splatające się ze sobą historie.

W treści autorka opowiada o kobietach i mężczyznach, o złamanych sercach, o miłości i muzyce, o odwadze, pasji i wrażliwości. Jest to historia domu ciszy, w którego tle zawsze rozbrzmiewa muzyka. Klubowicze przyznali, że lektura wzbudza wiele emocji i przemyśleń o życiu, miłości, cierpieniu i dlatego warto ją przeczytać.

Po wymianie opinii o lekturze, drodzy Klubowicze przy świątecznie nakrytym stole, składali  imieninowe życzenia p. Basi Grabowskiej, składali sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne, prowadzili rozmowy, degustowali domowe wypieki,  smakowali aromatyczną kawę. Dyrektor biblioteki p. Mariusz Zieliński złożył wszystkim świąteczne życzenia wręczając słodki upominek.

I tak w miłej, serdecznej atmosferze i świątecznym nastroju zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki w Węgrzcach.

AG.