Wielkanocne spotkanie i „Jej wszystkie życia”

W dniu 6 kwietnia w bibliotece w Węgrzcach odbyło się wielkanocne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu  Książki. W świątecznej scenerii pisanek, palm i wiosennych kwiatów podjęliśmy dyskusję na temat przeczytanej książki. Tym razem brytyjska pisarka Kate Atkinson w powieści „Jej wszystkie życia” zabrała nas w podróż przez życie Ursuli Todd.

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkanie i „Jej wszystkie życia”

„Francuskie zlecenie”


Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło w romantycznym nastroju. Uczestnicy spotkania, będąc po spotkaniu walentynkowym przystąpili do dyskusji na temat książki pt. „Francuskie zlecenie” autorstwa Anny J. Szepielak.

Czytaj więcej: „Francuskie zlecenie”

„Dom ciszy” z choinką i w blasku świec


W dniu 13 grudnia w świątecznym nastroju przy choince i blasku świec w bibliotece tradycyjnie  spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja dotyczyła  książki  pt. „Dom ciszy” katalońskiej pisarki i dziennikarki Blanci Busquets.

Czytaj więcej: „Dom ciszy” z choinką i w blasku świec

Narodowe Czytanie 2016 w Węgrzcach

W dniu 6 września biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza prowadzonej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2016 w Węgrzcach

Wiosna w pełni i Wielkanoc tuż, tuż…


W dniu 30 marca w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z grupy III z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyń Anny KurekMagdaleny Kurbiel wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych.

Czytaj więcej: Wiosna w pełni i Wielkanoc tuż, tuż…

Powitanie Wiosny z „Kubisiowym Ogrodem”


W dniu 28 marca węgrzecką bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”. Grupa „Motylków” pod opieką wychowawczyń Marty KlimekBożeny Malewskiej-Walczak przyszła świętować nadejście nowej pory roku.

Czytaj więcej: Powitanie Wiosny z „Kubisiowym Ogrodem”

„Zaczarowana zagroda” w Węgrzcach

W dniu 28 lutego bibliotekę odwiedziła grupa V z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach.  Dzieci pod opieką wychowawczyni Justyny Machnik i pani Jadwigi Koźmic przyszły zwiedzić książnicę i wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej: „Zaczarowana zagroda” w Węgrzcach

Korowód bajek w Węgrzcach

   

W dniu 16 maja 2016 r.  Biblioteka Publiczna  w Węgrzcach zakończyła obchody „Tygodnia Bibliotek”. Od rana świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i wychowawcami  z Przedszkola  Samorządowego w Węgrzcach, Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” i Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”.

Czytaj więcej: Korowód bajek w Węgrzcach