In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

DKK Przybysławice

Dziś przed południem w zajęciach bibliotecznych uczestniczyła klasa pierwsza z Zespołu Szkół w Korzkwi. Rozmawialiśmy o dawnych tradycjach, zwyczajach i strojach mieszkańców wsi podkrakowskich. W ten sposób i my wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu dramatu Stanisława Wyspiańskiego Wesele”.

Czytaj więcej...

Ślub i wesele to zawsze wielkie wydarzenie dla wszystkich bliskich młodej pary. Ponad 100 lat temu w Bronowicach koło Krakowa odbyło się wesele, które potem w swym dramacie opisał Stanisław Wyspiański. Dziś rano w Zespole Szkół w Korzkwi, włączając się w Narodowe Czytanie, rozmawialiśmy o utworze i jego twórcy.

Czytaj więcej...

Nowy rok szkolny to zawsze wielkie wyzwanie dla dzieci, rodziców, nauczycieli oraz bibliotek. Dziś rano w Zespole Szkół w Korzkwi wznowiliśmy po wakacjach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Włączając się w Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, rozmawialiśmy o utworze oraz jego twórcy.

Czytaj więcej...

Wakacje już za rogiem, jeszcze chwila i wszystkie szkolne troski odejdą w niepamięć. Na ostatnim spotkaniu MDKK w tym roku szkolnym panowała radosna atmosfera. Nasze myśli co chwilę wracały do spotkania autorskiego z poprzedniego tygodnia, przypominały nam również o tym przeczytane lektury.

Czytaj więcej...

Dziś rano uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owczarach uczestniczyli w ostatnim przed wakacjami spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Czytaj więcej...


Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Przybysławicach upłynęło nam pod znakiem planów na wakacje. Przyczyniła się do tego omawiana przez nas książka Anny J. Szepielak „Francuskie zlecenie. Z filiżanką zielonej herbaty w ręku przystąpiłyśmy do rozmowy.

Czytaj więcej...


Biblioteka w Przybysławicach gościła dziś uczniów ze Szkoły Podstawowej z Owczar. Uczestniczyli oni w trochę innym niż zazwyczaj spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...


W poniedziałek wieczorem odbyło się majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Przybysławicach. Nie zabrakło na nim życzeń i ciepłych słów dla bibliotekarza, 8 maja jest bowiem świętem wszystkich przedstawicieli tego zawodu.

Czytaj więcej...


Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Szkole Podstawowej w Owczarach było wyjątkowo radośnie i kolorowo. Humoru nie popsuło nam nawet pochmurne niebo za oknem.

Czytaj więcej...


"Za każdą fortuną kryje się zbrodnia"

Honore de Balzac

Słowa powyżej doskonale oddają przesłanie jakie zawarł książce Sprawa Rembrandta Daniel Silva. Powieść ta była głównym tematem naszych dyskusji na poniedziałkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece w Przybysławicach.

Czytaj więcej...

 

Wiosna rozgościła się u nas na dobre, kwitną kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów. Zbliżają się powoli Święta Wielkanocne. Przygotowania warto zacząć wcześnie, by nie zabrakło nam czasu. Dobrze o tym wiedzą uczniowie z klas 1 i 2 z ZS w Woli Zachariaszowskiej.

Czytaj więcej...