„Wyznania zmyślonego przyjaciela”

Młodzieżowy DKK w Szkole Podstawowej w Owczarach ma już rok. Po wakacyjnej przerwie, z nowymi siłami i głowami pełnymi pomysłów rozpoczęliśmy na nowo nasze przygody z książkami. Pierwszą omawianą przez uczniów lekturą były Wyznania zmyślonego przyjaciela Michelle Cuevas.

Czytaj więcej: „Wyznania zmyślonego przyjaciela”

O jesieni w Owczarach

Jesienna pogoda nas nie rozpieszcza, za oknem co chwilę pada lodowaty deszcz. Szary krajobraz ubarwiają nam jedynie spadające z drzew kolorowe liście. Można z nich wyczarować wspaniałe jesienne obrazy.

Czytaj więcej: O jesieni w Owczarach

„Słowik”

W poniedziałkowy wieczór, 25 września, odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmawiałyśmy o powieści Kristin Hannah Słowik okrzykniętej przez użytkowników strony Lubimy czytać mianem najlepszej powieści historycznej roku 2016.

Czytaj więcej: „Słowik”

Wesele, wesele

Dziś przed południem w zajęciach bibliotecznych uczestniczyła klasa pierwsza z Zespołu Szkół w Korzkwi. Rozmawialiśmy o dawnych tradycjach, zwyczajach i strojach mieszkańców wsi podkrakowskich. W ten sposób i my wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu dramatu Stanisława Wyspiańskiego Wesele”.

Czytaj więcej: Wesele, wesele

O weselu spod Krakowa

Ślub i wesele to zawsze wielkie wydarzenie dla wszystkich bliskich młodej pary. Ponad 100 lat temu w Bronowicach koło Krakowa odbyło się wesele, które potem w swym dramacie opisał Stanisław Wyspiański. Dziś rano w Zespole Szkół w Korzkwi, włączając się w Narodowe Czytanie, rozmawialiśmy o utworze i jego twórcy.

Czytaj więcej: O weselu spod Krakowa

O „Weselu” w Korzkwi

Nowy rok szkolny to zawsze wielkie wyzwanie dla dzieci, rodziców, nauczycieli oraz bibliotek. Dziś rano w Zespole Szkół w Korzkwi wznowiliśmy po wakacjach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych. Włączając się w Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, rozmawialiśmy o utworze oraz jego twórcy.

Czytaj więcej: O „Weselu” w Korzkwi

Wakacje, książki i pisarze

Wakacje już za rogiem, jeszcze chwila i wszystkie szkolne troski odejdą w niepamięć. Na ostatnim spotkaniu MDKK w tym roku szkolnym panowała radosna atmosfera. Nasze myśli co chwilę wracały do spotkania autorskiego z poprzedniego tygodnia, przypominały nam również o tym przeczytane lektury.

Czytaj więcej: Wakacje, książki i pisarze

Słoń Elmer i dzieci

Dziś rano uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owczarach uczestniczyli w ostatnim przed wakacjami spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Czytaj więcej: Słoń Elmer i dzieci

Francja, kwiaty i tajemnice


Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Przybysławicach upłynęło nam pod znakiem planów na wakacje. Przyczyniła się do tego omawiana przez nas książka Anny J. Szepielak „Francuskie zlecenie. Z filiżanką zielonej herbaty w ręku przystąpiłyśmy do rozmowy.

Czytaj więcej: Francja, kwiaty i tajemnice

O książkach na wesoło


Biblioteka w Przybysławicach gościła dziś uczniów ze Szkoły Podstawowej z Owczar. Uczestniczyli oni w trochę innym niż zazwyczaj spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej: O książkach na wesoło