W piątkowy wieczór, w Bibliotece Publicznej w Zielonkach, odbyła się bardzo miła uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród laureatom wakacyjnego konkursu fotograficznego „Przyłapani-zaczytani”.

Dyrektor zieloneckiej biblioteki Mariusz Zieliński osobiście złożył wszystkim paniom gratulacje i podziękował za udział, w mamy taką nadzieję, pierwszej edycji nowego konkursu, który przyczyni się do jeszcze większej aktywności czytelniczej wśród mieszkańców naszej gminy. Nagrodzone pracy dowiodły, że czytać można dosłownie wszędzie i przy każdej pogodzie.

W miłej atmosferze dyrektorskiego gabinetu, przy filiżance aromatycznej herbaty, wszyscy obecni zgodnie przyznali, że nową tradycję fotografowania czytających należy kultywować, a nawet rozszerzać na wszystko co nas otacza, tak by nic nie zginęło bezpotomnie. Rzeczy i ludzie przemijają, fotografie zatrzymują pamięć o nich. Tak więc czytajmy i fotografujmy.

JR