Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zorganizowanym z Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach bardzo dużo mówiliśmy o książkach! Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy dotyczącej kontaktu dzieci z biblioteką – jakie funkcje pełni biblioteka, co możemy w niej robić, czy kiedykolwiek korzystały z jej usług oraz jak należy zachowywać się w instytucji tego rodzaju.

Następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane z biblioteką oraz książkami, z czym nie miały najmniejszych problemów. Następnie rozpoczęliśmy dyskusję na temat ulubionych autorów oraz szacunku do wypożyczanej książki.

Kolejną część naszego spotkania stanowiła lektura książeczki „Kicia Kocia w bibliotece” autorstwa Anity Głowińskiej. Dzieciom bardzo spodobały się przygody rezolutnej Kici, z zaciekawieniem przysłuchiwały się historii związanej z wyprawą do biblioteki, między innymi ze spotkaniem sławnej autorki bajeczek dla dzieci. Następnie wszyscy zamieniliśmy się w sławnych pisarzy i projektowaliśmy okładki naszych przyszłych książek!

Końcową część naszego spotkania stanowiło przeczytanie książeczki „Franklin i książka z biblioteki”. Wśród naszych przedszkolaków znalazło się wielu fanów przygód żółwika. Podczas lektury dowiedzieliśmy się, że Franklin borykał się z niemałym problemem, zagubił książkę! W związku z tym bał się spotkania z panią bibliotekarką i przyznania się do winy. Jednak każdy przedszkolak wie, że w sytuacji zagubienia książki nie trzeba się bać i ukrywać, tylko zgłosić problem bibliotekarzowi.

MW