Powiewa flaga,
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
/”Barwy ojczyste” – Cz. Janczarski /

Z okazji Święta Flagi bibliotekę odwiedziły dzieci z grup III i V Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach.

W odświętnie przystrojonej bibliotece, wychowankowie Pań Barbary Magiery i Małgorzaty Krewniak wykazali się znajomością „katechizmu polskiego dziecka” recytując strofy Władysława Bełzy –„Kto ty jesteś ? Polak mały....”. Dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego i wysłuchały patriotycznych wierszy.

Podczas zajęć poznały  pojęcia: ojczyzna, patriotyzm, godło i hymn narodowy. Już od najmłodszych lat należy uczyć szacunku do symboli narodowych oraz poczucia dumy i przywiązania do własnego kraju.

Słuchając odtwarzanych pieśni patriotycznych, kolorowały kontury Polski w barwy narodowe. Przeglądały specjalnie wybrane albumy ukazujące piękno naszej Ojczyzny, od Bałtyku do Tatr.
Uwieńczeniem naszego spotkania był uroczysty przemarsz z biało-czerwonymi chorągiewkami i śpiewem na ustach przez naszą miejscowość.