26 marca w czwartkowe przedpołudnie w Bibliotece w Węgrzcach było gwarno i wesoło. Grupa V z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach pod opieką pani Beaty Firlińskiej przyszła, aby wspólnie radować się z nadejścia wiosny i zbliżających się świąt.

Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania p.t. Kurczak i śmigus - dyngus autorstwa Zofii Poletyło. Zabawna historia ciekawskiego kurczaka, który chciał dowiedzieć się czegoś o wiosennym zwyczaju, kiedy to ni stąd, ni zowąd wszyscy wszystkich polewają wodą. Sprowokowało to dyskusję o wielkanocnych tradycjach. Dzieciom podobały się prezentowane w bibliotece czapki pucheroka związane z miejscowym zwyczajem. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa w odgadywanie rebusów. Każdy był ciekaw co wylosuje? – łatwizna cieszyły się dzieci.

Po przerwie na słodki poczęstunek, słuchając  piosenek i nagrań z radosnym świergotem ptaków, dzieci kolorowały  świąteczne motywy i wykonywały bibułkowe wiosenne kwiaty. Przyszła pora na wybór i oglądanie kolorowych książeczek. Z ciekawością zwiedzały biblioteczne zakamarki. Na zakończenie spotkania złożyły świąteczne życzenia, wręczając upominek, który ozdobił naszą bibliotekę. Dziękujemy.

AG