W piątkowe przedpołudnie w dniu 28 listopada , bibliotekarka odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach. Dzieci z najmłodszych grup I, II i III wraz z Paniami Małgorzatą Krewniak, Justyną Zaklikiewicz i Julitą Andryjiszyn oczekiwały na zapowiedzianą niespodziankę.

Maluchy z ciekawością przyglądały się przyniesionym elementom dekoracji, kolorowym balonikom i słoiczkowi z „ Misiowym miodkiem”. Zanim przystąpiono do wspólnej zabawy, dzieci wysłuchały historii  misia Teddy, na pamiątkę którego, dzień 25 listopada jest obchodzony jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Była urodzinowa świeczka na misiowym torciku i wspólne odśpiewane Sto lat! dla wszystkich misiów.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Jesienne zabawy” Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Po przerwie na „małe co nieco”- czyli poczęstunek miodowymi pierniczkami  i „Kubusiowym miodkiem” wzięły udział w zabawach taneczno-ruchowych. W rytm wesołej muzyki maluchy tańczyły w kółeczku ze swoimi ulubionymi maskotkami. Dużo radości i śmiechu było przy zabawach ruchowo-naśladowczych i zabawie w „Niedźwiadka”. Najmłodsze przedszkolaki bawiły się wspaniale, pięknie podziękowały za niespodziankę i zaprosiły bibliotekarkę na kolejne spotkanie.

AG