Dnia 12 maja z okazji Tygodnia Bibliotek, nasza biblioteka zaprosiła do wspólnego świętowania dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Przedszkolaki pod opieką Pani Małgorzaty Krewniak i towarzyszących mam, przybyły na zajęcia literacko plastyczne. Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoła chatynka” o  myszce Skrobiszce, żabce Kumkatce, zajączku Bojączku, lisiczce Siostrzyczce, wilczku Szarym Milczku oraz misiu Miszce ze wsi Nicponiska.

Po wspólnych dyskusjach na temat przeczytanej historyjki, kolejnym punktem spotkania z najmilszymi było tworzenie małych kolorowych książeczek. Po twórczych, plastycznych zajęciach, gdy każde z dzieci zostało autorem własnej książeczki przyszedł czas na oglądanie pięknie ilustrowanych bajek, bajeczek oraz wierszy dla najmłodszych. Końcowym punktem naszego spotkania, był przemarsz w strojach regionalnych pod obelisk Stanisława Wyspiańskiego i przybliżenie jego sylwetki w związku z realizacją projektu „Wyspiański łączy pokolenia”.

Biblioteka obdarowała wszystkie dzieci drobnymi upominkami, które były niespodzianką i sprawiły wiele radości.

KW

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Facebook(link)