"...Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty..."

 24 września, we wtorkowe przedpołudnie do biblioteki zawitały dzieci pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Krewniak z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

Przedszkolaki idąc  do biblioteki szukały pierwszych oznak jesieni. I choć nowa pora roku powitała nas wilgocią i chłodem, widać już  jak jesień zaczyna roztaczać wokoło swój czar. Dzieci przyniosły kolorowe liście, jarzębinę, szyszki, kasztany i wiele innych skarbów. 

Chętnie opowiadały, o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie, o cechach charakterystycznych jesieni i  skarbach jakie jesień w koszyku niesie.

 

 Następnie z radością przystąpiły do wspólnej zabawy  tj. przystrajania sukni „Pani Jesieni” listkami i gałązkami w kolorach żółci, czerwieni i złota. Zabawie przewodził uroczy „Jesienny Skrzat”.

Dzieci z uwagą wysłuchały wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny pt. „Słonecznik”, „Kasztany”, „Wrzesień”,  „Bawiły się liście”. Z łatwością rozwiązywały    zagadki i rebusy,  malowały przygotowane  wcześniej kolorowanki z motywami jesiennymi.
A.G.

Maluchy z ciekawością zwiedzały zakamarki naszej biblioteki i oglądały ulubione książeczki.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i słodkiego poczęstunku.