„Dom moich marzeń” to tytuł przeczytanej powieści, na temat której dyskutowali  uczestnicy czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.Autorka Laura Dave - amerykańska pisarka młodego pokolenia najczęściej pisze o rodzinie,  małżeństwie, związkach i stabilizacji. Porusza tematy bliskie sercu każdej kobiety.

„Dom moich marzeń” to lektura lekka i przyjemna, ale niosąca w sobie głębszą treść.Główna bohaterka Annabelle to zwyczajna dziewczyna przypominająca jedną z nas. Naturalna, uczuciowa, spontaniczna i zdolna, ale też pełna kompleksów. Przeżywa swoje wzloty i upadki, szuka stabilizacji. W trakcie tych poszukiwań odkrywa samą siebie i swoje marzenia. Historia głównej bohaterki ukazuje, że życie bywa czasem skomplikowaną historią niczym węzeł gordyjski, a uporządkowanie spraw uczuciowych stanowi nie lada wyzwanie.

„Dom moich marzeń” to zabawnie napisana historia o życiu, miłości i priorytetach. To opowieść o poszukiwaniu siebie, szukanie swojego miejsca i sposobu na życie. Uczestnicy spotkania przyznali, że każdy marzy o szczęściu, aby go osiągnąć należy zajrzeć w głąb własnej duszy i zastanowić się, czego naprawdę chcemy?, co stanowi dla nas priorytet, a co jest tłem?

„Dom moich Marzeń” to książka pełna ciepła i wzruszeń, utwierdzająca w przekonaniu, że w życiu po smutkach przychodzą radości.  Warto przeczytać - polecamy.

Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbywało się w radosnej,  rodzinnej atmosferze. Wśród białych peonii i pachnących jaśminów wspólnie świętowaliśmy urodziny naszej klubowiczki  Pani Halinki Banaś, malarki z Bibic. Dla dostojnej Jubilatki były gratulacje, serdeczne życzenia od Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach Pana Mariusza Zielińskiego  i wiele, wiele ciepłych słów od całego DKK.                                                                       Kawa i domowe wypieki, poczęstunek od Jubilatki, smakowały wyśmienicie.

Na zakończenie spotkania, uczestnicy podziękowali pracownikom biblioteki za stworzenie tak ciepłej, serdecznej atmosfery do której z radością chcą wracać.

AG.