W dniu 17 grudnia w świątecznym nastroju przy choince i blasku świec w bibliotece tradycyjnie  spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja dotyczyła  książki  pt. „Diamentowy plac” katalońskiej autorki Merce Rodoredy.

Jest to historia hiszpańskiej kobiety z początku XX wieku. W treści autorka opowiada nam o życiu zwykłym, prostym, codziennym młodej dziewczyny, później żony i matki. Klubowicze przyznali, że lektura wzbudza wiele emocji i przemyśleń o życiu, miłości, cierpieniu i dlatego warto ją przeczytać. Wspaniałe opisy społeczeństwa i życia jakie wiedli mieszkańcy Barcelony przybliżyły nam klimat ówczesnej Hiszpanii. Dyskutanci zgodnie stwierdzili, że wszystko w tej książce jest takie naturalne, prawdziwe, nieupiększone a opisana historia wcale nie musi być niezwykła, żeby ją docenić.

Po wymianie opinii o lekturze, drodzy Klubowicze i zaproszeni Goście przy świątecznie nakrytym stole dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy, prowadzili rozmowy, degustowali domowe wypieki  i aromatyczną  kawę.

Dyrektor biblioteki p. Mariusz Zieliński złożył wszystkim świąteczne życzenia wręczając słodki upominek. Przedstawicielka Komisji Kultury p. Renata Kosno przekazała od Wójta p. Bogusława Króla życzenia Świąteczne i Noworoczne skierowane do wszystkich członków Dyskusyjnego Klubu Książki, oraz podziękowania za prężną działalność biblioteki w lokalnym środowisku. Za wszystkie ciepłe słowa Dziękujemy.

I tak w miłej serdecznej atmosferze i świątecznym nastroju zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki w Węgrzcach.

AG.