W czerwcu br. Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa” - Priorytet „Rozwój księgozbiorów bibliotek”.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała dofinansowanie ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w kwocie 10 090 złotych.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa” - Priorytet „Rozwój księgozbiorów bibliotek”.

Jednym z głównych celów tego programu są: poprawa jakości zbiorów bibliotecznych, dostęp do zbiorów oraz zwiększenie zainteresowania książką.

Dzięki tym środkom księgozbiór bibliotek w Zielonkach, Węgrzcach i Przybysławicach zostanie wzbogacony o wiele nowych, ciekawych pozycji, a 1/3 z kwoty, jaką otrzyma nasza instytucja, będzie przeznaczona na nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

We wrześniu wiele nowych książek będzie czekało właśnie na Państwa na naszych półkach.

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę