Chociaż Dzień Bibliotekarza obchodzony jest co roku 8 maja, Bibliotekarze z Biblioteki Publicznej w Zielonkach oraz Filii w Węgrzcach i Przybysławicach świętowali dopiero dzisiaj, 6 czerwca. Powodem takiego opóźnienia był Tydzień Bibliotek i ogromne zaangażowanie każdej z bibliotek w to wydarzenie.

Ale świętowaliśmy równie hucznie jakby to było w maju. Dzień Bibliotekarza odbył się w Bibliotece w Przybysławicach, do której zjechali się wszyscy pracownicy trzech bibliotek. Po życzeniach jakie złożył pracownikom Dyrektor BP w Zielonkach Pan Mariusz Zieliński, nadszedł czas, na wyróżnienie dla Pani Anny Gzyl – starszego bibliotekarza BP w Węgrzcach za oryginalne działania podczas Tygodnia Bibliotek. Pani Ania była bardzo wzruszona, nie spodziewała się takiej niespodzianki, na którą niewątpliwie zasłużyła.

Po dyrektorskich życzeniach, głos zabrała Pani Helena Wiśniewska, radna Gminy Zielonki i członek Komisji Kultury, która z chęcią przyjęła zaproszenie na nasze świętowanie. Pani Helena wraz ze wszystkim zgromadzonymi w przybysławickiej bibliotece z zaciekawieniem oglądała filmy przedstawiające działalność bibliotek podczas Tygodnia Bibliotek: obchody imienin Wyspiańskiego w Węgrzcach, korowód bajek w Węgrzcach, zajęcia plastyczne w Zielonkach, Dyskusyjne Klub Książki w Zielonkach oraz relacje z nagrania programu Kawa czy Herbata na krakowskim Rynku z okazji XIII Parady Smoków.

Po obejrzeniu filmów, zmontowanych przez Mirosława Włodarza, bibliotekarz z Filii w Przybysławicach, Magdalena Rogowska, przedstawiła prezentację p.t. Rzecznictwo na rzecz bibliotek, która była sprawozdaniem z odbytego szkolenia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie chociaż krótkie, było bardzo owocne, ponieważ nie często zdarza się, że wszyscy pracownicy BP w Zielonkach oraz Filii spotykają się przy jednym stole. Życzylibyśmy sobie więcej takich spotkań, które dają nam wiele radości.

MR