W śnieżny poranek 29 listopada maluchy z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach razem ze swoimi najukochańszymi pluszowymi maskotkami, misiami (i nie tylko) małymi i dużymi, kolorowymi, z kokardkami czy w kubraczkach, wzięły udział w niezwykłej lekcji bibliotecznej, przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Węgrzcach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Opowieści o misiach, śpiewanie misiowych piosenek, misiowe zabawy, zagadki i konkursy – tak przedszkolaki z grup I i II świętowały ten szczególny dzień. Specjalnym gościem naszego spotkania był najsłynniejszy polski przedstawiciel gatunku pluszowych misiów, czyli Miś Uszatek. Dzieci wysłuchały wybranych historyjek o perypetiach Misia o oklapniętym uszku ze zbioru „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” autorstwa Czesława Janczarskiego i obejrzały fragmenty animowanego serialu „Miś Uszatek”.

Potem każda z grup musiała zmierzyć się z wyzwaniem artystycznym, w trakcie którego maluchy wspólnie z wychowawczyniami, paniami Ewą Przybyłą i Magdaleną Wójcik, wykonały plakaty-wizerunki misiów. Światło dzienne ujrzały portrety wesołego Tęczowego Misia oraz kudłatego Brązowego Misia. Zajęcia zakończyło wręczenie pamiątkowych misiowych zakładek do książek i słodki poczęstunek, a także zaproszenie do odwiedzenia węgrzeckiej książnicy, gdzie na przedszkolaki czekają już pięknie ilustrowane dziecięce książeczki. NJ