Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach i Przybysławicach w okresie od kwietnia  do  listopada 2014 r. przystąpiła do realizacji projektu „Kierunek: BIBLIOTEKA”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Odblokuj i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Konkurs adresowany był do bibliotek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek. Wedle założeń w system identyfikacji wdrożonych zostało 100 placówek bibliotecznych.

Projekt miał na celu ujednolicenie systemu oznakowania bibliotek w przestrzeni gminy, wsparcie w informowaniu i promocji usług bibliotecznych, a także zachęcenie okolicznych mieszkańców do korzystania z zasobów biblioteki.

Z przyznanych środków – 5 400 zł, dla bibliotek w gminie Zielonki zakupiono m. in.: gablotę, tablicę wolnostojącą, dwustronne kierunkowskazy z napisem BIBLIOTEKA, napis „BIBLIOTEKA” znajdujący się nad strefą wejściową oraz szablon do malowania na chodniku zawierający logo B. Wymienione wyżej elementy są zgodne z aktualnymi trendami, przyciągają uwagę energetycznymi kolorami, a jednocześnie są proste i czytelne.

Aktywność  w regionalnych i ogólnopolskich projektach dotacyjnych jest niezwykle istotne dla rozwoju bibliotek. Staramy się więc wykorzystywać każdą możliwą szansę na zwiększenie funkcjonalności naszych placówek, uczestnicząc w takich konkursach jak ten.

ŻK