23-24 czerwca w filiach Biblioteki Publicznej w Węgrzcach oraz Przybysławicach, odbyło się przedostatnie już spotkanie uczestników „o finansach w bibliotece”. Tematem realizowanego modułu były tym razem „Ubezpieczenia”.

Seniorzy mieli okazję uporządkować wiedzę na temat zagadnień związanych z ubezpieczeniami, rozwinąć umiejętności dotyczące wykorzystania internetu w celu zdobywania informacji i wyboru najlepiej dobranych ofert ubezpieczeniowych, oraz informacje jak egzekwować należne prawa konsumenckie.

Realizowany moduł wywołał falę dyskusji na temat ubezpieczeń, i czy warto, i po co się ubezpieczać. Opinie były różne, jak różne są doświadczenia z tym związane, pełni wiedzy po zakończonym module seniorzy przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy.

Za tydzień kolejne spotkanie naszych uczestników, a tematem realizowanego modułu będzie „Bank centralny a inne banki”.

KW