10 kwietnia 2014 roku w Bibliotece w Węgrzcach, odbyło się wielkanocne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, Wójt Gminy Zielonki Pan Bogusław Król, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Pan Mariusz Zieliński, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Maria Masłowska, przewodnicząca Koła Seniorów Pani Zofia Kot.

W świątecznej scenerii pisanek, palm, rzeżuszki, wiosennych kwiatów, wysłuchaliśmy koncertu solistek ( Natalii Radziszewskiej, Weroniki Szczerba, Julii Żuławińskiej) z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie pod opieką Pani Jadwigi Czechowskiej. Koncert bardzo się podobał, został nagrodzony gromkimi brawami. W skupieniu wysłuchaliśmy strof poezji Pani Zofii Daszkiewicz. Poetka recytacją wiersza pt. „O czym szumi las” przypomniała zebranym osobom o czwartej rocznicy tragedii smoleńskiej, następnie w nawiązaniu do zbliżającej się kanonizacji Papieża Polaka przedstawiła wiersz pt. „Święty Jan Paweł II” a z Okazji Jubileuszu pracy artystycznej Pani Haliny Banaś- malarki z Bibic, poetka przedstawiła dedykowany wiersz pt. „Pani Halinko” . W serdecznej atmosferze nie zabrakło wzajemnych życzeń, uczestnicy DKK wręczyli Panu Wójtowi tradycyjną pisankę a Dyrektor biblioteki obdarował tradycyjnie „wielkanocnym zajączkiem”. Stół w świątecznej oprawie zachęcał do wspólnego świętowania przy kawie i domowych wypiekach Pań, Irenki Chromy i Basi Grabowskiej.

Na zakończenie, we własnym gronie klubowicze podjęli dyskusję nad książką pt.: „Wyjący Młynarz” fińskiego pisarza Arto Paasilinna. Jest to pełna humoru opowieść o zabawnych postaciach, których przygody przeplatają się z pięknymi, sugestywnymi opisami przyrody dalekiej Północy fińskiej. Literatura skandynawska zachwyciła nas charakterystycznym klimatem pełnym surowości i prostoty, oraz głęboko nostalgicznego, refleksyjnego stylu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury.

KW