Ahoj załogo! Rozpoczynamy rejs na rajską wyspę biblioteczną. Przeżyjemy razem wiele przygód, stawimy czoła niezliczonym trudnościom by odnaleźć skarby ukryte przed oczami niedowiarków. Na rejs zapisała się żeńska załoga żądna przygód. Wypłynęliśmy w piątek 7 czerwca by po nocy pełnej przygód powrócić na stały ląd.

W piątkowy wieczór młode podróżniczki zameldowały się na statku bibliotecznym, przygotowane, zwarte i gotowe. Jeszcze tylko kilka uścisków i całusów na pożegnanie. Przed nami przygoda. Na początek trochę pracy manualnej. Wyspa bowiem okazała się niezamieszkana i należało ją przygotować na przyjęcie gości. Każda z uczestniczek otrzymała zestaw narzędzi, który umożliwił przystosowanie nieznanego lądu do zamieszkania przez młode poszukiwaczki.

Po tak wielkim wysiłku wilki morskie zasiadły w kambuzie by spożyć najpierw gorący, a później zimny posiłek. Na morzu zapadł już zmierzch, a dzielne podróżniczki wsłuchały się w mrożące krew w żyłach opowieści. Szum wiatru i krzyki mew gdzieś w oddali kołysały je do snu.

Rankiem gdy pierwsze promienie słońca padły na powieki śpiących na pokładzie bibliotecznym dziewcząt. Statek znów zacumował w porcie. Na znużone podróżą dziewczęta czekała gorąca herbata i kanapki z kremem czekoladowym.

Wszystkich spragnionych przygód podróżnych zapraszamy na pokład naszej biblioteki!

KG