W czwartkowy poranek dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielone Nutki" w Trojanowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Zaledwie dzień wcześniej obchodzono Światowy Dzień Drzewa i my również zapragnęliśmy się włączyć w jego obchody.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat jesieni, która właśnie rozgościła się na dobre w parkach, lasach i ogrodach. Dzieci opowiadały o tym, że podczas ostatnich spacerów znalazły żołędzie, kasztany i orzechy na trawie pośród kolorowych liści. Później przedszkolaki wysłuchały kilku opowiadań ze zbioru Basi Badowskiej "100 bajek krasnoludka". Mieszkańcy zaczarowanego lasu mają wiele pracy jesienią, muszą pomóc skrzatowi Kornelowi w malowaniu drzew, a czasami przez nieuwagę mogą się zgubić na leśnych dróżkach.

Po lekturze maluchy usiadły do stolików i ozdobiły jesiennymi barwami papierowe liście, które później naklejaliśmy na duże drzewo. Starsza grupa miała trudniejsze zadanie - każde z dzieci otrzymało małe drzewo, które należało pięknie ozdobić. Wszyscy spisali się znakomicie i powstały piękne prace. W nagrodę przedszkolaki otrzymały pieczątki z sową.

KG