W środę rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek" w Januszowicach odwiedziły Bibliotekę w Przybysławicach. Maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć aż tyle różnych książek w jednym miejscu.

Na początku spotkania przedszkolaki mogły swobodnie zwiedzać bibliotekę. Najbardziej podobała im się czytelnia dla najmłodszych i zabawki. Później dzieci zatańczyły do znanych i lubianych melodii. Później usiedliśmy wygodnie na dywanach w czytelni i wykonaliśmy razem zakładki do książek. Przedszkolaki dostały gotowe bazy i kolorowe elementy do przyklejania: kwiatki, listki, koła, ptaszki i inne. Z małą pomocą dorosłych maluchy wykonały wspaniałe prace.

Później postanowiliśmy znów się troszkę poruszać w tańcu. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs zagadek. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana kolorową naklejką. To były wspaniałe zajęcia, które jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci.

KG