Po garażu strażackim zostało tylko wspomnienie teraz w jego miejscu panoszy się kultura ludowa. Są wystawy, punkt biblioteczny i czytelnia.
Wejście ozdobione wykutą „koronką”, kolorowe „wstążki” na elewacji budynku i ten tajemniczy napis: BiBiCe. Co tu się kryje? Kulturoteka. Nowe miejsce w Bibicach, które mieszkańcy pokochali od pierwszego dnia. Przypomina dawne dzieje, skupia bibliotekę z książkami, ale i audiobookami, a do tego jest miejscem kultury i historii. Kulturoteka BiBiCe powstała w pomieszczeniach remizy, głównie w starym garażu strażackim. Obiekt zmodernizowany, zagospodarowany na nowo budzi zainteresowanie mieszkańców. To miejsce stałej wystawy o lokalnej historii, punkt biblioteczny i czytelnia.