Biblioteka Węgrzce

 

     
Aktualności  

DKK

     

 

Filia Biblioteka Publiczna w Węgrzcach

mgr Natalia Janisz -  Bibliotekarz
(zastępstwo)

 

 
Dom Kultury, Węgrzce ul. A3/1
32 - 086 Węgrzce
tel. (012)285 83 84

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     
Godziny otwarcia:
  poniedziałek: 12.00 - 20.00
  wtorek: 09.00 - 16.00
  środa: 12.00 - 20.00
  czwartek: 09.00 - 16.00
  piątek: 12.00 - 20.00
     

 


Biblioteka w Węgrzcach w obecnych czasach stała się ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, pełni funkcje nie tylko kulturalne, ale także integracyjne i edukacyjne. Stara się stworzyć dla swoich czytelników „drugi dom”, w którym dobrze się czują, gdzie mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas, poczytać dobrą literaturę, spotkać ciekawych ludzi. Filiia biblioteczna zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w życiu kulturalnym lokalnego środowiska.
Prowadzona przez filię działalność kulturalno-oświatowa to inicjatywy zmierzające do aktywizacji intelektualnej, kulturalnej i oświatowej lokalnej społeczności. To promocja regionu i miejscowości, w której funkcjonuje.
Wszystkie działania podejmowane prze bibliotekę dążą do stworzenia nowoczesnego wizerunku placówki a podejmowane przez nią różnorodne formy pracy z czytelnikiem dziecięcym, młodzieżowym, dorosłym i seniorem zmierzają do tego, aby biblioteka była zauważana i uznawana w swoim środowisku.

Z okazji Jubileuszu 65-lecia Biblioteki w Węgrzcach ( 1946-2011)

"Bibliotheca Magna
Perennisque, czyli Biblioteka wielkość  nieprzemijająca ."

„…Pamiętajmy, że Biblioteka to nie tylko książki, to także centrum życia kształtujące tradycję, pamięć, rozum, postęp oraz ludzie, którzy tę bibliotekę tworzą.
Dziękuję, że od wielu lat tworzycie Państwo z nami to zaczarowane miejsce, w którym wychowują się pokolenia. To dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu generacji mieszkańców Węgrzc biblioteka zajmuje szczególne miejsce w tworzeniu lokalnej wspólnoty. Choć zmieniają się ludzie i obyczaje mamy nadzieję, że zawsze będziecie Państwo z nami, bo bez was nasza praca traci sens”.

Mariusz Zieliński
Węgrzce, dn. 29 listopada 2011 r.

 

13.00 - 20.00