Biblioteka Przybysławice

Biblioteka Przybysławice

  

     
Aktualności   DKK
     

 

Filia Biblioteka Publiczna w Przybysławicach

Biblioteka publiczna w Przybysławicach prowadzi statutową działalność w zakresie popularyzowania książki i czytelnictwa wśród okolicznych mieszkańców. Obecnie księgozbiór placówki liczy ponad 9 500 woluminów i z każdym rokiem systematycznie jest uzupełniany o atrakcyjne nowości wydawnicze.

W bibliotece znajduje się także sala komputerowa, gdzie wszyscy zainteresowani mogą korzystać z zasobów Internetu. Oprócz typowych działań związanych z opracowaniem i udostępnianiem zbiorów biblioteka stara się zaproponować lokalnej społeczności także nieco inne formy aktywności. Działają tu dwa Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci i dorosłych, a także organizowane są konkursy literacko-czytelnicze. Każdego roku we współpracy z Zespołem Szkół w Korzkwi przeprowadzany jest finał przeglądu teatralnego Czas na „Zemstę”, w czasie którego uczniowie gimnazjum prezentują widzom wybrane przez siebie i samodzielnie przygotowane sceny z komedii Aleksandra Fredry.

Przez wiele lat działalności biblioteka na stałe wpisała się w lokalny krajobraz i stała się miejscem, gdzie nie tylko można wypożyczyć interesującą książkę, ale także z przyjemnością spędzić wolny czas.

W ramach rozbudowy budynku wielofunkcyjnego w Przybysławicach, w latach 2003-2005 wykonano m.in. otwarty stan surowy obiektu dobudowywanego do istniejącego budynku. 5 sierpnia 2006 roku oddano do użytku nowoczesny obiekt przeznaczony na cele kulturalne z biblioteką (do września 2006 roku biblioteka czasowo była zdeponowana w szkole w Korzkwi), czytelnią, kawiarenką internetową oraz klimatyzowaną, wielofunkcyjną salą przeznaczoną na imprezy kulturalne. Koszt modernizacji wyniósł 851 760 zł,w tym 388 326 zł ze środków Unii Europejskiej.


Budynek Wielofunkcyjny w Przybysławicach (Stomatolog)
ul. Krakowska 39, 32-088 Przybysławice
tel.: (12) 380 33 30

mgr inż. Katarzyna Gazda - Młodszy Bibliotekarz

 

Napisz do nas
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

     
Godziny otwarcia:
  poniedziałek: 11.00 - 19.00 
  wtorek: 9.00 - 17.00
  środa: 11.00 - 19.00
  czwartek: 9.00 - 17.00
  piątek: 11.00 - 19.00