In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

NOWOŚCI

Audiobooki CD w Bibliotece w Zielonkach


Sarah Blake 

Niedoręczony list

Czyta Danuta  Stenka

 

Wzruszająca powieść o kobietach, dla których miłość i honor były ważniejsze niż życie, których losy odmieniła wojna i pewne niewysłane listy… Jest rok 1940. Na Londyn spadają bomby. We Franklin, nadmorskim miasteczku w Massachusetts, Iris James słucha wiadomości z Wielkiej Brytanii i czuje, że wkrótce wojna i dla niej stanie się brutalną codziennością. Jako sumienna naczelniczka poczty sprawuje pieczę nad ludzkimi sekretami. Relacje o dramacie wojny docierają również do pewnego młodego małżeństwa. Will jest lekarzem – załamany tragedią, w której uczestniczył, odpowiada na apele o pomoc i wyrusza do Londynu. Emma, zdruzgotana decyzją męża, czeka na listy od niego… Czyta Danuta Stenka.

 


 

Krystyna Chiger 

Dziewczynka w zielonym sweterku

 

 

 

Tytułowy zielony sweterek istnieje do dziś. Jest eksponatem w waszyngtońskim Muzeum Holocaustu. Dziewczynka to autorka książki, wówczas ośmioletnia Krysia Chiger, której życie ocalił Leopold Socha – polski kanalarz ze Lwowa, katolik, grzesznik, drobny złodziejaszek. Przez 14 miesięcy pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, stało się heroiczną walką o życie ludzkie... Książka w poruszający sposób oddaje niewyobrażalną codzienność życia pod ziemią widzianą oczami dziecka. Jest w niej wszystko: strach, rozpacz, miłość, modlitwa, zdrada, nadzieja, intymność...

 

 


Paulo Coelho

Czarownica z Portobello

 

 

Kim jest Atena? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road. O Atenie opowiadają osoby, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni. Wspomnienia te po jej zniknięciu w tajemniczych okolicznościach spisuje zakochany w Atenie mężczyzna, który pragnie uchwycić prawdę o niej.

 

 


Elizabeth Gilbert 

I, że Cię nie Opuszczę...

Czyli Love Story 

Czyta Anna Dereszowska

 

Pod koniec Jedz, módl się, kochaj Elizabeth zakochała się w Felipe. Wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans. Zamieszkali razem w Ameryce, przyrzekli sobie dozgonną wierność i to, że nigdy nie wezmą ślubu. I żyliby sobie spokojnie, gdyby któregoś dnia nie zainterweniowała opatrzność, próbując ich zmusić do zawarcia małżeństwa. Elizabeth Gilbert pisze pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami; miłości takiej, jaka ona jest naprawdę.

 

 


Johan Grisham 

Ostatni sędzia

 

 

 

"Dorwę każdego z was", zapowiada Danny Padgitt sądzony za gwałt i morderstwo. Jego groźby nie powstrzymują jednak sędziów przysięgłych przed wydaniem wyroku. Trudno przecież bać się kogoś skazanego na dożywocie. Ale w Missisipi dożywocie może równie dobrze oznaczać dziewięć lat. Bo właśnie dziewięć lat później Danny Padgitt wychodzi na wolność...

 

 


Roma Ligocka

Dziewczynka w Czerwonym Płaszczyku

Czyta Maja Ostaszewska

 

Dziewczynka w czerwonym płaszczyku – światowy bestseller Romy Ligockiej.

Książka przetłumaczona na dwadzieścia dwa języki, przeczytana przez ponad milion czytelników na całym świecie, teraz w wersji audio w znakomitej interpretacji Mai Ostaszewskiej.

„Ta przejmująca, wspaniale opowiedziana historia jest hołdem złożonym wszystkim dzieciom oszołomionym przez horror, niesprawiedliwość i politykę, których nie mogły zrozumieć i za które nie ponoszą odpowiedzialności”.
Thomas Keneally, autor Listy Schindlera

„W fascynującej książce Ligocka, uznana artystka, scenografka i projektantka kostiumów, kuzynka Romana Polańskiego, stawia czoło swoim wspomnieniom, wspomnieniom młodej polskiej Żydówki, z okresu II wojny światowej. (…) Książka, która już stała się bestsellerem za granicą, powinna zostać zakupiona zarówno do publicznych, jak i akademickich bibliotek”.
„Library review”

 


Małgorzata Matyjaszczyk 

Toskania Dzień po Dniu.

Zapiski Spełnionych Marzeń

 

 

 

Drugi audiobook z książki napisanej na podstawie nagrodzonego przez internautów bloga. Bloga o życiu w Toskanii!!! Z komentarzy internautów: Właśnie łyknęłam, jednym haustem, porcję toskańskiego ciepła. Dziękuję, bo to wyborny posiłek dla zmysłów. Czekam na dokładkę!

 

 


 Andrzej Pilipiuk

Kroniki Jakuba Wędrowycza

 

Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po Weselu w Atomicach Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza rycerza i dowcipnisia Polaka-Który-Potrafi, i Polaka któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa.

 

 


Mingmei Yip

Płatki z nieba

Czyta Katarzyna Jamróz

 

"Znakomita powieść o miłości Chinki i Amerykanina, a w tle opisy życia w buddyjskich klasztorach i wśród snobistycznych elit Manhattanu. Meng Ning, młoda mieszkanka Hongkongu, pod wpływem swojej duchowej przewodniczki, oznajmia matce, że zamierza wstąpić do klasztoru. Przerażona kobieta usiłuje wyperswadować córce ten pomysł. Niezdecydowana Meng Ning wyjeżdża do Francji, gdzie podejmuje studia, ale duchowo przygotowuje się do zostania mniszką. Podczas pobytu dziewczyny w buddyjskim ośrodku odosobnienia wybucha pożar, z którego ratuje ją Michael Fuller, młody amerykański lekarz. Ta znajomość powoli przeradza się w miłość. Co zwycięży: miłość do Michaela czy tęsknota za życiem w klasztorze? Mingmei Yip - urodziła się w Chinach, doktorat obroniła na Sorbonie, od dwudziestu lat mieszka w Nowym Jorku. W przygotowaniu nowa powieść „Pieśń Jedwabnego Szlaku”.

 


 Julia Stagg

Francuska oberża

Czyta Renata Dancewicz

 

"Ciepła, czarująca opowieść o małym miasteczku we Francji, jego ekscentrycznych mieszkańcach i parze niemile widzianych Brytyjczyków. Alex i Lorna, urzeczeni idylliczną wizją życia we Francji, postanawiają sprzedać dom w Wielkiej Brytanii i kupić nieczynną oberżę w malutkim francuskim miasteczku. Jednak na drodze do realizacji marzeń stają nieoczekiwane przeszkody - nieprzychylna społeczność, lokalne układy i fatalna opinia o talencie kulinarnym Anglików. Julia Stagg mieszka w małym miasteczku w Pirenejach, gdzie pisze powieści, prowadzi własną oberżę i próbuje przekonać Francuzów, że Brytyjczycy też potrafią gotować. "