Biblioteka to miejsce które bawi, uczy, wychowuje i również inspiruje do działania. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6b z ZS w Korzkwi. Pomysł na dzisiejsze zajęcia został zaczerpnięty z "Księgi pomysłów".

Dzisiejsze wyzwanie to maskotka kot ze skarpety. Zaczynamy od wycięcia kształtu uszu i naszycia różowego filcu. Później wypychamy głowę naszego zwierzaka i tułów. Dodajemy trochę ryżu by kot stał stabilnie. Przyszywamy łapy i ogon, doklejamy oczy i malujemy pyszczek. I gotowe.

Uczniowie poradzili sobie wspaniale. Nie zawsze było łatwo, ale w klasie współpraca układa się znakomicie i nikomu nie zabrakło pomocnej dłoni. Szczególnym wyzwaniem okazało się nie samo szycie, ale nawlekanie. Praktyka jednak czyni mistrza. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach.

Po więcej inspiracji zapraszamy do Biblioteki w Przybysławicach.

KG