Warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone przez Bibliotekę w Przybysławicach cieszą się coraz większą popularnością. 8 lutego uczestniczki warsztatów zmierzyły się z techniką decoupage.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Następnie powierzchnię pokrywa się wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. Ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi ze słownictwa francuskiego „decouper” – wycinać.

Technika łatwa i bardzo przyjemna! Uczestniczki warsztatów zdobiły styropianowe jajka. Prace, które powstały podczas zajęć z całą pewnością będą ozdobą domowych wnętrz oraz wielkanocnego koszyczka.

Kolejne warsztaty 17 lutego tj. środa o godzinie 17.30.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!