Na niebie zastygł blady księżyc w pełni, wiatr powoli rozganiał czarne chmury. W ten niezwykły piątkowy wieczór Bibliotekę w Przybysławicach nawiedziła grupa 26 śmiałków. Taki wieczór jak ten, gdy w powietrzu unosi się ulotny zapach tajemnicy, mógł się wydarzyć tylko w czytelni pełnej książek. Czy masz odwagę przekroczyć jej próg razem z nami?

 

 

Przygotowania do wieczoru trwały w bibliotece już od wczesnego popołudnia. Gdy słońce schowało się za horyzontem, a na czarne niebo leniwie wpłynął księżyc, w bibliotece powoli gromadzili się młodzi poszukiwacze mocnych wrażeń. Część z uczestników włożyła nawet kolorowe kostiumy. Jeszcze tylko chwila cierpliwości i już zaczynamy nasz niezwykły nawiedzony wieczór. Bardzo sprawnie podzieliliśmy się na dwa zespoły i zabraliśmy się do pracy. W planie mieliśmy wykonanie upiornego obrazu rodem z koszmaru. Po rozdaniu podobrazi i dekoracji dzieci zabrały się do klejenia, malowania, planowania i oklejania. Z całej masy różnych składników powoli wyłonił nam się obraz z widokiem na stary cmentarz.

 

 

Dla wzmocnienia sił do dalszej zabawy zjedliśmy przerażająco smaczną pizzę z pikantnym sosem. Popiliśmy potwornie pysznymi napojami i zasiedliśmy w bibliotecznej sali kinowej. W celu umilenia seansu nie zabrakło strasznie smacznych przekąsek i napojów.

 

 

Ten wieczór zakończył się zdecydowanie za szybko, ledwie chwilę temu dzielni śmiałkowie nawiedzili przybysławicką bibliotekę, a już rodzice przyszli ich odebrać. To była wspaniała zabawa, mamy nadzieję, że spotkamy się znów w tym gronie na kolejnym niesamowitym wieczorze.

 

Bardzo dziękuję wszystkim osobom bez których nie udałoby się zorganizować tego spotkania.

 

 

Galeria zdjęć

KG