Wszyscy wypatrujemy wiosny, a zwłaszcza dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Woli Zachariaszowskiej. Dziś na lekcji bibliotecznej rozmawialiśmy o tej długo wyczekiwanej porze roku.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zmian w przyrodzie, które zwiastują nam nadejście wiosny. Przedszkolaki opowiadały, że na spacerach widziały już przebiśniegi i słyszały śpiew ptaków. Później dzieci wysłuchały opowiadania Wiosenny krokus. Na te małe kwiaty czyha wiele niebezpieczeństw, nie wolno ich zrywać, gdyż są pod ochroną.

Później dzieci przygotowały ilustracje przedstawiające żółte, białe i fioletowe krokusy. Za staranne prace przedszkolaki otrzymały kolorowe naklejki.

Następne spotkanie już za miesiąc!

KG