W piątek przed południem maluchy z Niepublicznego Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Gdy pogoda jest brzydka idealnym sposobem na nudę jest słuchanie bajek.

Po przywitaniu dzieci grzecznie usiadły w kółeczku i wysłuchały opowiadania "Żółw i zając" Jeana de La Fontaine'a. Zajączek z bajki śmiał się z żółwia i jego powolnego marszu. By wyjaśnić kilka spraw zwierzęta zorganizowały wielki wyścig. Wielkie było zaskoczenie wszystkich gdy zwyciężył żółw. Dowiódł on wszystkim że wytrwałość i ciężka praca daje efekty.

Później młodsze dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający zająca, a starsze przedszkolaki z niewielką pomocą zrobiły zakładki do książki z żółwiem.

Do zobaczenia za miesiąc!

KG