W dniu 6 grudnia w węgrzeckiej bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie gr. III z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Dzieci przyszły pod opieką pań Małgorzaty Krewniak i  Magdaleny Kurbiel.

W dniu 6 grudnia w węgrzeckiej bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie gr. III Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Dzieci przyszły pod opieką pań Małgorzaty Krewniak i  Magdaleny Kurbiel.

Bibliotekarka czytała dzieciom opowiadania z książeczki pt. „Cudowne Boże Narodzenie”. Szczególnie podobało się opowiadanie o św. Mikołaju i jego wesołych pomocnikach. Dyskusji o mikołajkowych upominkach i oczekiwaniu wigilijnej gwiazdki nie było końca. Maluchy z zapałem pokolorowały mikołajkowe obrazki, śpiewając przy tym kolędy. Wszystkie prace wyeksponowano w bibliotece. Przedszkolaki chętnie losowały i rozwiązywały zagadki o zimie i zbliżających się świętach. Z radością przystąpiły do oglądania kolorowych książeczek.

Zajęcia zakończyły się słodkim akcentem, lizaczki i mandarynki pozostawione przez św. Mikołaja smakowały wyśmienicie.

AG.