W dniu 16 maja 2016 r.  Biblioteka Publiczna  w Węgrzcach zakończyła obchody „Tygodnia Bibliotek”. Od rana świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i wychowawcami  z Przedszkola  Samorządowego w Węgrzcach, Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” i Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”.

Przedszkolaki przyszły poprzebierane za bohaterów  ulubionych bajek. Bibliotekarka wręczyła dzieciom klucz do „Zaczarowanego Skarbca Wiedzy”.  Po trzykrotnym wypowiedzeniu przez dzieci hasła „Sezamie otwórz  się…” drzwi biblioteki zostały otwarte.

Tu czekały wyeksponowane bajki, baśnie, legendy i opowiadania. Po obejrzeniu wystawy wyruszyliśmy ulicami naszej miejscowości w bajkowym korowodzie. Mieliśmy wrażenie, jakby te uśmiechnięte, bajkowe postacie, wyszły z kolorowych  książeczek.

Szły księżniczki, królewny, wróżki, smoki, kurczaczki, biedronki, myszki, aniołki itd. Sprzyjająca pogoda wprawiła wszystkich w radosny nastrój. Również mijającym nas przechodniom na widok kolorowego przemarszu jaśniały twarze w uśmiechu. Pozdrawiali i gratulowali pomysłu.

AG.