23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich i właśnie książki były głównym tematem naszych dzisiejszych zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach bardzo dobrze wiedzą że książki są naszymi przyjaciółmi i należy o nie dbać. Nie wolno ich niszczyć, rysować w nich, dotykać zabrudzonymi dłońmi, targać. A gdy wypożyczamy je z biblioteki musimy je oddać w wyznaczonym terminie. Nasz mały przyjaciel żółwik Franklin również o tym wie, ale nie zawsze udaje mu się do tych zasad stosować. Przedszkolaki wysłuchały jednej z jego przygód zatytułowanej „Franklin i książka z biblioteki”.

Następnie dzieci pokolorowały obrazki przedstawiające zaczarowane księgi. Później przyszedł czas na zabawy ruchowe bo w zdrowym ciele zdrowy duch.

Do zobaczenia w maju.

KG