24 lutego na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół w Zielonkach p. Bożeny Nowak bibliotekarz gościł wśród najmłodszych dzieci - w grupie „O”. Przedmiotem wizyty w szkole była lekcja biblioteczna „Bajki, baśnie i legendy”. Dzieci poznały najpierw różnice pomiędzy opowiadanymi im już od wczesnego dzieciństwa bajkami, baśniami, a także legendami. Teraz już bez trudu będą potrafiły odgadnąć daną formę utworu.

Po krótkim wstępie dzieci same zdecydowały, których baśni chcą wysłuchać. Były to dwa mniej znane utwory: „Wilk i siedmioro koźląt” oraz „Pani Zima” z opublikowanego przez Wydawnictwo Elżbiety Jarmołkiewicz zbioru Kraina baśni z pięknymi ilustracjami Carlosa Busquets’a.

Potem nastąpiła ulubiona przez dzieci chwila – malowanie. Bibliotekarz przygotował kolorowanki z różnymi postaciami ze znanych baśni, bajek oraz legend. Zadanie polegało na pokolorowaniu oraz odgadnięciu tytułu oraz rodzaju utworu, z którego pochodził obrazek, ale i z tym dzieci szybko się uporały.

Każda ukończona i podpisana praca była oczywiście nagrodzona słodką niespodzianką, a nagrody były naprawdę zasłużone, bowiem wykonane rysunki były przepiękne, a dzieci już cieszą się na kolejne spotkanie z książką i kolejnymi baśniami, których dotąd nie znały.

JR