Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w Rodzinnych Warsztatach Wakacyjnych „Las w słoiku”, które odbędą się w piątek 13 lipca w godz. 17:00-20:00.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie stworzą zieloną roślinną kompozycję zamkniętą w szklanym naczyniu – przeniosą do słoika namiastkę leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie. Prowadzący zajęcia pomoże dobrać odpowiednie rośliny i wyjaśni w jaki sposób ułożyć poszczególne elementy. Zdradzi także wskazówki, które pomogą w prawidłowej pielęgnacji lasu.

W cenę warsztatów wliczone są wszystkie materiały tj. szklany słój, rośliny, ziemia oraz elementy dekoracyjne, np. mech, kora drzewa, rafia, wstążka, piasek, kamyki. Istnieje możliwość przygotowania kompozycji we własnym naczyniu (pojemność 3-5 l, szkło przeźroczyste).

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce). Ilość miejsc ograniczona.