I Gminny Konkurs Kreatywnego Pisania / Wiedzy o Regionie.

"Ojczyzna to kraj dzieciństwa

Miejsce urodzenia

To jest ta mała najbliższa

Ojczyzna

/.../

Na początku ojczyzna

Jest blisko

Na wyciągnięcie ręki"

Tadeusz Różewicz "Oblicze Ojczyzny"

Słowa poety mogą być inspiracją do poszukiwania piękna w najbliższej okolicy, naszej małej ojczyźnie.  W gminie Zielonki czekają na swoich odkrywców  sekrety przeszłości, ciekawe miejsca, wciąż tętniące życiem tradycje, wartościowe postawy i interesujący ludzie. Wszystko to, co tworzy bogactwo tej ziemi i nadaje jej koloryt. Warto to odszukać. Oddajemy inicjatywę w ręce młodych ludzi, ufni w ich świeżość spojrzenia, wyobraźnię, pasję.

Mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Zielonki do pierwszej edycji konkursu kreatywnego pisania. Tematyka  powinna być związana z gminą Zielonki - dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do napisania opowiadania a uczniów gimnazjum - reportażu. Dla wzbogacenia i zilustrowania utworu w razie jego późniejszej publikacji prosimy także uczestników o przygotowanie pracy plastycznej lub fotografii. Jurorzy zwrócą uwagę pomysłowość w doborze i interpretacji opisywanego zagadnienia, piękno języka, oryginalność.

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej.

2. Koordynatorzy konkursu to nauczyciele Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej - Marta Głuszek, Zofia Kucab i Elżbieta Tatarska.

3. Patronat honorowy: Redakcja Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki, Biblioteka Publiczna w Przybysławicach.

3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów szkół gminy Zielonki.

4. Cele konkursu:

- zainteresowanie uczniów tematyką lokalnej społeczności.

- uwrażliwienie na piękno najbliższej okolicy, tradycji, historii i inicjatyw związanych z gminą Zielonki.

- rozwijanie umiejętności pisania reportażu lub opowiadania, doskonalenie warsztatu pisarskiego.

- rozwijanie umiejętności fotograficznych

- rozwijanie kreatywności, pasji odkrywczej.

5. Przebieg konkursu:

- Warunkiem przystąpienia do konkursu jest napisanie opowiadania (uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej) lub reportażu (gimnazjaliści) o tematyce związanej z gminą Zielonki - ciekawymi miejscami, historią, tradycjami, ale również teraźniejszością, inicjatywami, interesującymi ludźmi z lokalnego środowiska.

- Zgłoszone na konkurs opowiadanie powinno być zaopatrzone w ilustrację w formacie A4 dowolną techniką plastyczną, reportaż natomiast w fotografię związaną z jego tematem.

- Zgłoszenie powinno zawierać: tytuł opowiadania lub reportażu, imię i nazwisko autora, klasę, nazwisko nauczyciela - opiekuna, szkołę.

- Tekst powinien być związany tematycznie z Gminą Zielonki. Ze względu na ewentualną późniejszą publikację tekst nie powinien przekroczyć 5400 znaków ze spacjami, czcionką Times New Roman 13 punktów. (dwie - trzy strony maszynopisu)

- Prace o tematyce lub formie niezgodnej z regulaminem nie będą oceniane.

- Prace należy przesłać na adres Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej, ul. Świętego Floriana 1, 32-087 Wola Zachariaszowska z dopiskiem "Konkurs OBLICZA MAŁEJ OJCZYZNY" . Powinny zostać przesłane w formie wydruku w kopercie A4. Koperta powinna zawierać także  wydrukowane zdjęcie (w przypadku ucznia gimnazjum) lub pracę plastyczną ilustrującą tekst (w przypadku ucznia szkoły podstawowej), płytkę CD z  zapisem elektronicznym tekstu  (oraz zdjęciem w przypadku ucznia  gimnazjum) oraz informacją dotyczącą autora i szkoły.

- Prace można przysyłać do 10 maja 2016 roku. ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na początku czerwca 2016 r.

- Organizator nie zwraca prac. Zastrzega sobie również prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.

- W skład jury wejdą filolodzy polscy, dziennikarze z zespołu redakcyjnego Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki, przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Przybysławicach.

- oprócz nagród książkowych nagrodzone teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej Gminy Zielonki oraz na łamach Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki.

-wszelkie pytania związane z konkursem przysyłać na adres mailiowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!