Ryszard Cabała - absolwent Politechniki Łódzkiej, a także Szkoły Kreatywnej Fotografii  przy Krakowskich Szkołach Artystycznych. Fotografią interesuję się już od szkoły podstawowej.  Interesuje mnie fotografia krajobrazu, architektury, pojedynczego człowieka i ulicznego tłumu. W coraz większym stopniu moje fotografie nawiązują do sztuki i malarstwa.

Fascynują mnie zdjęcia wykonane w podczerwieni. Fotografia to dla mnie źródło niewyczerpanej inspiracji, pozwalającej każdego dnia uczyć się i odkrywać jej nowe aspekty. Daje mi dużo satysfakcji, jest siłą do rozwoju.  Obecnie obrany kierunek  skupia się na interpretacji moich prac, takich jak: pejzaże miejskie, portrety i akty w gumie chromianowej, która zaliczana jest do technik szlachetnych. Jest to technika wybitnie indywidualna. Każdy obraz jest inny, nie da się zagwarantować powtarzalności i utrzymania stałości wszystkich parametrów. Guma pozwala na szeroki margines tworzenia. Możliwości przekazu są bardzo duże.  Każda praca z tego samego  negatywu w gumie chromianowej jest zawsze oryginałem i można traktować ją jako niepowtarzalne dzieło sztuki. Trwałość i niezmienność parametrów w czasie tak wykonanych prac jest bardzo duża i może sięgać setek lat.

Prezentowana wystawa fotografii „Londyn w Gumie Chromianowej” jest zestawem 13 prac o rozmiarach 100 x 70 cm wykonanych tą techniką. Zdjęcia wykonane zostały w czasie kilkudniowego pobytu w Londynie latem 2015 roku.