W poniedziałek wieczorem w Bibliotece w Przybysławicach spotkały się miłośniczki dobrej literatury i herbaty. Jeśli do tej mieszanki dodamy szczyptę humoru, odrobinę złośliwości, coś słodkiego i dużo ciepła to tak w skrócie można opisać nasze spotkanie.


Nasza lektura miała tym razem około 500 stron i zawierała zdjęcia, listy, szkice i wiele innych bardzo dokładnych danych o Tove Jansson. Książkę napisała Boel Westin, wieloletnia przyjaciółka pisarki. Biografia "Mama Muminków" to próba streszczenia i zamknięcia w słowach geniuszu kobiety, która stworzyła świat znany dzieciom na całym świecie. Nie jest to książka którą się czyta i przerywa w dowolnym momencie. Zmusza czytelnika do rozplątania zawiłych losów kobiety, która chciała być inna niż wszyscy i żyła inaczej niż otocznie. Dodatkowo czytelnik odnajduje wiele wskazówek jak na nowo czytać historie o małych trollach, odnajdując ich drugie dno.


Klubowiczki przyznały że nie jest to łatwa książka, zbyt wiele informacji raczej odstrasza czytelnika w niektórych momentach. Dużym atutem są ilustracje oraz zdjęcia. Biografię polecamy wszystkim fanom Muminków.


KG