Wczorajszy wieczór zapisze się w naszej pamięci w szczególny sposób. Nie tylko za sprawą pysznego tortu i wspaniałych prezentów, ale tej cudownej atmosfery radości i świętowania.

Już od 5 lat w naszej bibliotece spotykają się miłośniczki książek. Nie zawsze to co czytałyśmy, zapadało nam w pamięć, były lepsze i gorsze spotkania. Ta rocznica jest momentem by wszystkie te elementy zebrać i podsumować. Doskonale w ten klimat wpisała się książka Pauliny Wilk "Znaki szczególne".

Książka to zbiorowa biografia pokolenia urodzonego po 1980 roku. To świadkowie wielkich przemian społecznych i gospodarczych. Autorka na podstawie swoich wspomnień przypomina nam świat, który odszedł w przeszłość bezpowrotnie. Jego codzienność wydaje się współczesnej młodzieży abstrakcją, ale on istniał naprawdę i trwale zapisał się w naszej pamięci. Zachętą do przeczytania utworu niech będzie ten fragment: "Dawniej na podwórku obowiązywała uczciwość, a samolubni tracili. Kto nie chciał pożyczyć wiaderka, lądował w smutnym kącie. Nie można samemu skakać w gumę ani bawić się w chowanego. Potrzebowaliśmy siebie."

Za wszystkie te lata spędzone razem dziękujemy klubowiczkom i bibliotekarkom. Dołączając do tego życzenia kolejnych wspaniałych rocznic, cudownych spotkań w wyjątkowym gronie i niezapomnianych książek.

KG