10 maja uczniowie klas 0-3 Ze Szkoły Podstawowej w Owczarach przybyli barwnym korowodem do Biblioteki w Przybysławicach. Bajkowe spotkanie odbyło się z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od finału konkursu recytatorskiego pt.: „WIERSZ, KTÓRY INSPIRUJE”. Młodzi recytatorzy wykazali się dużą odwagą - zaprezentowali swój ulubiony wiersz w obecności aż czterech klas! Godni podziwu są wszyscy ci, którzy przystąpili do rywalizacji. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co nie ułatwiło pracy jury, w którym zasiadły: Dorota Stolarzewicz – Bibliotekarz szkolny, Kamila Maj – wychowawca klasy I i Żaneta Krztoń – Młodszy Bibliotekarz, pracownik filii w Przybysławicach. I miejsce zajął Wojciech Posyłek, II Jędrzej Bojarski, III Natalia Sosnowska. Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że konkurs stanie się tradycją w naszej bibliotece i z roku na rok uczestników będzie coraz więcej!

Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy integracyjne. Nie zabrakło tańca na gazecie, konkurencji z balonami czy ćwiczeń ruchowo-sprawnościowych. Aby tradycji stało się za dość, uczniowie wysłuchali opowiadania pt.: „Franklin czyta kolegom”. Kolorowali także ilustracje przedstawiające ich ulubionego żółwia.

By mieć siłę na dalsze działania dla gości przygotowany został poczęstunek. Po krótkiej przerwie miał miejsce turniej zagadek.

Dzieci z zaciekawieniem zwiedzały zakamarki biblioteki. Dowiedziały się m.in., w jaki sposób założyć kartę czytelnika i jak najłatwiej odnaleźć książkę na półce. Poznały podstawowej pojęcia biblioteczne. Nie obyło się również bez oglądania pięknych kolorowych woluminów w kąciku dziecięcym.

Zabawa była wspaniała, ale wszystko, co dobre szybko się kończy - również nasze spotkanie. Zapraszamy wszystkich ponownie do Biblioteki w Przybysławicach. Zapewniamy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ŻK